hypothetical
29 Mar, 2024, 05:49

Ankieta

Jaka jest wasza ulubiona rasa psa .?

Owczarki
13 (20.6%)
Psy myśliwskie
4 (6.3%)
Wyżły
0 (0%)
Harty
1 (1.6%)
Pudle
0 (0%)
Kundelki
2 (3.2%)
Dogi
6 (9.5%)
Nie lubie psów
1 (1.6%)
Inne
11 (17.5%)
Terriery
5 (7.9%)
Husky(alskan malamute,siberian husky)
5 (7.9%)
Rasy agresywne(doberman,pit bull,amstaff) itp.
5 (7.9%)
Rasy małe
3 (4.8%)
Akita Inu
1 (1.6%)
Bernardyny
3 (4.8%)
Shar pei
1 (1.6%)
Border Colie
2 (3.2%)

Głosów w sumie: 63

Autor Wątek: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów  (Przeczytany 22885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marchewka^^

  • Gość
Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« dnia: 04 Gru, 2009, 18:00 »
Jaka jest wasza ulubiona rasa psów :P Ja uwielbiam Dogi oraz kundleki ;]
Nie lubię Owczarków Długowłosych ! ;d
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2009, 09:20 wysłana przez Andreas »

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Gru, 2009, 18:09 »
oczywiście nie ma mojej mojej ulubionej rasy :)

Rasa 4 pod względem agresywności Tosa-in, ot i taką sunie mam :) świetne psy
druga ulubione to Owczarek środkowoazjatyki, największy z psów :) chciałbym takiego(http://www.mojpupil.pl/modules/Hodowla/images_upload/12456161.jpg na zdjęciu jest młodziak 1roczny,facet ma około 190cm) nawet dog nie jest większy, a i mają świetny i zrównoważony charakter
no i bokser :) pies ze świetnym charakterem :)

nie cierpię małych psów,bo szczekają ile wlezie... wole duże które nie ujadają tyle, bo nie czują takiej potrzeby, moja raz szczeknie, i cisza jest z małymi psiorami...
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2009, 18:17 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Gru, 2009, 18:15 »
ja ubóstwiam wręcz owczarka niemieckiego długo-włosego ...są śliczne .... [piesek]

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

marchewka^^

  • Gość
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Gru, 2009, 18:18 »
ja ubóstwiam wręcz owczarka niemieckiego długo-włosego ...są śliczne .... [piesek]

Fakt ,śliczne ale jakoś nie przepadam za tą rasą :/ Hmm...i mam ku temu powody ;p

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Gru, 2009, 19:37 »
Owczarki niemieckie dobrze wyszkolone i ułożone są cudne.Ramzes ma już 7lat -jest pokojowo nastawiony do świata i ludzi.Zalizałby na śmierć.Niby pies obronny -tylko sama nie wiem kto tu kogo miałby bronić

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/09295ba6e5667cc7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47463ac7e9c7ba3c.html

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Gru, 2009, 19:40 »
piękny .....boski po prostu ...:D zazdroszczę ..ja mam husky-ego ....no cóz też ładny piesek  :D

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Gru, 2009, 19:45 »
Goldeny i bulwy francuskie, border colie, shiba inu :)

a mam kundliczkę, trochę w typie bordera blue merle.
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2009, 23:19 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Gru, 2009, 19:47 »
Mojej ulubionej też nie ma - żadnej ;) Czyli labrador, mastiff i rhodesian ;)
Nie mogę napewno powiedzieć, że "nienawidzę" którejś z ras, choć też preferuję duże.
A co do akita-inu - fakt, ładne są. Ale od kiedy moi sąsiedzi mają takie, nie znoszę ich. Zagryzły już kilkanaście psów, a właściwie wszystkie w okolicy zostały pogryzione. 2 z moich 3 psów także, przy czym jeden ledwo uszedł z życiem, za co zapłaciliśmy jeżdżeniem 2x dziennie do weta na zabiegi oczyszczania ran przy czym nikt nie dawał jej szans na przeżycie... Wiem, że nie wszystkie są takie, na wystawie światowej biegało ich razem kilkadziesiąt i nic się nie działo. Ja mam jednak to nieszczęście mieszkać koło akit-morderców :(

Ps.
Owczarek środkowoazjatyki, największy z psów :) na zdjęciu jest młodziak 1roczny,facet ma około 190cm

Chyba coś Ci się pokręciło ;) Najwyższą rasą jest Chart Irlandzki (inaczej Wilczarz), a najcięższą jakiś Mastiff, nie pamiętam jaki.
Mój kuzyn ma 2 azjatów, więc co do charakteru to mogę potwierdzić.

Ps2. Pomieszałam Tosa-inu i Akita-inu :P No więc mieszkam koło Akit, a Tosa też mi się bardzo podoba, ale ze względu na charakter jak dla mnie ten pies odpada ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2009, 20:33 wysłana przez greatdee »


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Gru, 2009, 19:52 »
Boski to mało  powiedziane.Niestety nie jest mój tylko mojego siostrzeńca .Ale prawie jak mój  ponieważ w jego hierarchii jestem na drugim miejscu.Pozwala mi zresztą na wszystko.Tylko mnie pozwolił usunąć sobie kaszaka (bez zakładania kagańca) a i z pyska  pozwoli wyjąć sobie smakowity kęs.W moim domu czuje się jak u siebie.Jest ulubieńcem całej rodziny.Na samą myśl że kiedyś przyjdzie się z nim pożegnać robi mi się niesamowicie przykro.
Generalnie uwielbiam  czworonogi  wszelkich ras, tyle że  osobniki łagodne.  Małe  kundelki z ogonkami zadartymi do góry i rozczochraną sierścią  zawsze mnie rozbrajają.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Gru, 2009, 20:29 »
TAk - kiedyś zdecydowanie mojego ogrodu będzie strzegł Akita Inu ... lub Akita amerykański (dawniej Wielki Pies japoński)
:-) ... tak sobei patrzę i w ankiecie nie ma tej rasy ... wiec glos nie zaliczony ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Gru, 2009, 20:31 »
newbielink:http://img189.imageshack.us/img189/2600/shila.jpg [nonactive]
newbielink:http://img42.imageshack.us/img42/6927/shilakochana.jpg [nonactive]
newbielink:http://img207.imageshack.us/img207/2165/shilaspi.jpg [nonactive]
newbielink:http://img339.imageshack.us/img339/6492/shilazmalenstwem.jpg [nonactive]
newbielink:http://img11.imageshack.us/img11/6973/shilusia.jpg [nonactive]

To byla moja Shila-niby pies bojowy,czy jak to sie u was nazywa , ale kochanszego psa nigdy nie mialam.Ona pierwsza wiedziala jak sie urodzily szylki, jak ktoras byla chora albo po operacji, to lezala dniami kolo klatki i musialam ja na sile ciagnac zeby wyszla sie na dwor zalatwic. Spala razem z nimi w lozku i nie szylka musiala ustapic miejsca tylko Shila  szylce.  Sunia -Bandytka ja pare razy ugryzla i Shila schodzila jej z drogi.
Mowia , ze niktore psy to bestie, nie prawda -bestia jest na koncu smyczy !!!! Jak wychowasz tak masz.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Gru, 2009, 20:36 »
Z jednej strony tak, z drugiej jednak poszczególne rasy mają swoje predyspozycje... Ja tam wolę nie bać się czy kiedyś przypadkiem instynkt się nie obudzi. Ale też znam wiele przypadków, kiedy psy tzw. agresywne są mega przytulakami ;) Dużo zależy od wychowania, pewnie gdyby ktoś się uparł, to z labradora też zrobiłby agresora...


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Gru, 2009, 21:03 »
Mój misiasty podhalan krwi nieczystej :D Przygarnięty z ulicy :) kocha mnie bezgranicznie, nawet z tej szalonej miłości złamała mi nos...ale to już inna historia  :D

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Gru, 2009, 21:58 »
mam owczarka niemieckiego i bardzo lubię tą rasę, wcześniej też mieliśmy wilczura. podobają mi się też labradory i goldeny, ogólnie wolę duże psy, aczkolwiek to raczej kwestia tego że nie chciałabym mieć małego psa a nie tego że ich nie lubię.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Gru, 2009, 23:29 »
Greatdee

nie wiem jak wilczarz, nie widziałem, za to widziałem owczarka, młodego, właściwie to prawie szczeniaka, który miał przednią łapę taką jak moja łydka... u Wliczarzy wzrost jest niby 80-90cm (długośc) ale owczarka tylko wypisane jest niby 65 (jako minimum) więc uważam też że dużo zależy u tych psów od rodziców, ja widziałem po championie, to młody jak stanął na łapach tylnich, był większy ode mnie (180cm mam) po czym facet stwierdził... eee ale on jeszcze trochę podrośnie,a ma dopiero pół roku

co do Tosa, nie powiem moja jest cięta, na pewno nie da zrobić krzywdy nikomu z rodziny, natomiast my możemy jej robić co chcemy :) (jest też cięta do psów, ale tylko gdy się jej narzucają i zwykle kończy się na jednym "hau") tu przykład czyszczenie uszów, bo trochę jest problemów z nimi u tej rasy, nie buntuje się siedzi grzecznie, cokolwiek jej nie robię wiem że ją boli, ale muszę, to usiądzie i podaję łapę, żeby nie robić, czasem jej ujdzie płazem i przebłaga, ale jak np ostatnio na szkło wdepła i trzeba było wyciągnąć, to problemu nie było, nawet nie warkneła, z miski... baaaa nawet z pyska jej mogę wyciągnąć wszystko, nie powie nic, kiedyś jak jej się zebrało, to mi się na kolana pchała,gdy siedziałem przed kompem, taki miły kolanowiec (47kg) zwykle mi w nogach się kładzie jak coś robię i mam kaloryferek gratis :) i co dziwne... uwielbia swojego weterynarza, żeby też jej nie wiem co robił, idzie do niego co prawda niechętnie, ale wchodzi grzecznie, nie trzeba nawet kagańca, nic, ostatnio jak spotkaliśmy naszą Panią wet. na spacerze to się na nią rzuciła jak na starą znajomą, aż Pani była w szkou że tak się cieszyła z jej widoku :) Jest wspaniała, tylko jeden problem, jest, bo sypia zemną, i jej ulubione pozy to bokiem i łapami odpychanie od ściany... śpię po ukosie xD albo na plecach i łapy do góry= darmowe wietrzenie, bo kołdrę ma na łapach i mnie odkrywa :D


a jest taka dla nas że całą siebie by dała, na działce gdy wczasowaliśmy, zaproszona była rodzina nasza, kiedyś ukradła jajko surowe od mojej kuzynki i przyniosła nam do przyczepy nietknięte w pysku, zadowolona położyła na podłodze i zapewne pomyślała "Wy mi dajecie... niechaj i wam nie braknie", czasem mam wrażenie że jakby mogła to by mówiła, ile razy usiądę sobie gdy wrócę do domciu z mieszkania,to usiądzie sobie na przeciwko, albo się położy obok, i zaczynamy rozmowę... mówię zwykle "dziewczyna powiedz Ty mi, schodzili z tobą? " a ona mi "hau" w różnych tonach.. no nie wiem jak to określić, tak fajnie to robi, jakby mi chciała powiedzieć, później kontynuuje "no nie schodzili, poskarż się" to znowu inny ton, jakby krzyknąć chciała(i o różne rzeczy pytam), czasem pytam co robiłaś zanim wróciłem, to mi ziewa i pokazuje że spała sobie :) no dogadujemy się świetnie... a smycz... ona nie wie co to smycz, nawet na cieczce nie trzeba jej smyczy, nie odchodzi nigdzie, a kandydatów samym szczekiem odstrasza :) idzie sobie grzecznie przy nodze, gdy wie że jej wolno to sobie odchodzi, przy ulicy stanie, usiądzie, poczeka aż ja ruszę przez, i biegiem na drugą stronę :) i najlepsze że niczego jej nie uczyłem, od małego nie była na smyczy ciągana i nie brakowało jej wolności to teraz jest grzeczna, gdy się oddali to wystarczy że mruknę "punia" i już wraca, no jest cudownym psem, innego sobie nie wyobrażam


jutro jak znajdę to wstawie jej fote jak śpi na plecach :)
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2009, 23:56 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Gru, 2009, 23:36 »
Ja mam 5 letnią Rottweilerkę o imieniu Cisa i jest bardzo opiekuńczym psem. Mojego małego szynszylka traktuje jak szczeniaka i nawet go myje:) Cypisek jakoś nie ucieka i jest chyba zadowolony:D

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Gru, 2009, 23:43 »
Keeshond!:) jak już będę duża, bogata i będę miała mnóstwo czasu to sobie takiego sprawię:P

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Gru, 2009, 00:39 »
pamiętam, że miałam kiedyś przyjemność obserwować z bliska sukę psa faraona. nie wiem jak dziś stoi hodowla w Polsce...Ale wtedy było 5 sztuk w kraju. pies zjawiskowej urody, mimo, że wygląda niby jak suchy badyl...jednak w biegu....niesamowicie :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

marchewka^^

  • Gość
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Gru, 2009, 09:12 »
Hmm...Na samym początku napisze ,że NIE JESTEM ZNAWCZYNIĄ ale wydaje mi się ,że najwyższą rasą  są Dogi Niemiecki :P Najwyższy pies tej rasy ma 105 cm wysokości ;O  :shock:

Offline Gruszka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Felicja
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Gru, 2009, 09:42 »
Też się nie znam, i sorry jeśli to off, ale wilczarze do ponad 120 cm mają ;)


A co do psów to ja nie lubię, ale rzecz gustu. Ale z wyglądu podobają mi się Briardy Francuskie ale z nie podciętymi uszami, pomimo tego, że jeden z nich którego znałam od szczeniaka mnie ugryzł ;< A psów nie lubię przez ich specyficzny zapach i ja zdaję sobie sprawę z tego, że to nie ich wina, no ale niestety. No i oczywiście właściciele którzy nie są na tyle odpowiedzialni, żeby po nich sprzątać też mnie zniechęcają. ;)

'mała wredna bezczelna, ale jakże zadowolona z siebie' - tak mi wyszło w teście o muminkach, czy to prawda? pewnie wyjdzie z czasem ;)

marchewka^^

  • Gość
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Gru, 2009, 09:46 »
Acha :) Dzięki ,ze mnie poinformowałaś :* Wydawało mi się,że to Dogi są najwyższe bo tak w ''Angorze'' pisało :P

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Gru, 2009, 10:12 »
Uwielbiam Bernardyny, może kiedyś spełni się moje marzenie  [kocham]

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Gru, 2009, 10:50 »
O tym czy jakaś rasa uznawana jest za najwyższą decyduje wzorzec rasy a nie pojedyncze sztuki. Poza tym, (to do Biga) wysokość psa mierzy się w kłębie a nie grubością łapy czy też jak stanie na tylnych nogach. Jak wilczarze mojego kuzyna staną na tylnych nogach to 2m ze spokojem mają. Nie ma co się kłócić, przecież nie twierdzę, że Azjatyki są małe, tylko chciałam sprostować tą informację jakoby były to najwyższe psy...
Co do Tosa... no cóż, wszystko co piszesz to dla mnie normalka, mam labradory ;) I właśnie z tego powodu, że Tosa nie jest przyjazna dla innych psów u mnie jest skreślona, chociaż bardzo mi się podoba z wyglądu. Nie da się ukryć, że na taką decyzję też mają wpływ Akity sąsiada, których charakter jest bardzo zbliżony z tego co wiem do Tosa. Każdy ma to co lubi w końcu... I nie chcę tu prowokować dyskusji nad wyższością jednej rasy nad drugą, nie o to chodzi przecież.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Gru, 2009, 11:05 »
rekord należał do doga...fakt.ale spójrzcie na to:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/najciezszy_w_europie_bernardyn_mieszka_w_brzezinach_6950.html
Polacy też mają czym się chwalić :D
no to o ile wiem ,wg wzorców najwyższe są charty irlandzkie :)
mi się marzy na przyszłość skromny..."mały" chart rosyjski...zjawiskowe są ^^
« Ostatnia zmiana: 05 Gru, 2009, 11:07 wysłana przez Zieffka »

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Gru, 2009, 11:10 »
Z tych co mi się marzą, to mastiff :D Angielski lub Neapolitański.
Bardzo podobają mi się Afgany, ale wiem, że nie chcę go napewno mieć :P No i właśnie Rhodesiany, ale to też raczej nie będę miała.

Ps. A ciekawe (swoją drogą) czy taki ciężki pies nie ma problemów ze stawami? W końcu łatwo o to u dużych i ciężkich ras. Ale nie jest spasiony więc może tak juz jego uroda ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Gru, 2009, 11:12 wysłana przez greatdee »


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

 

OPIEKA wakacyjna - OFERTY (wątek zbiorczy)

Zaczęty przez dream*Dział Opieka

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2102
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2014, 09:12
wysłana przez drzazga
Tymczasowa opieka/hotel dla szynszyli Kraków

Zaczęty przez kasiakasiakasiaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1795
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2014, 21:15
wysłana przez kasiakasiakasia
Rozpoznanie ciąży i opieka nad ciężarną samicą

Zaczęty przez MetallowaDział hodowla i rozmnażanie

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7714
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2016, 11:48
wysłana przez Metallowa
potrzebna opieka dla szylek- Wrocław

Zaczęty przez domi_niqueDział Opieka

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2621
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2010, 23:17
wysłana przez dream*
Opieka nad starszym 12-letnim szynszylem

Zaczęty przez MikarinDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 3581
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2014, 18:54
wysłana przez Basia_W
SimplePortal