29 Mar, 2024, 11:17

Autor Wątek: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo  (Przeczytany 6661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TuptuśMój

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« dnia: 08 Lis, 2014, 20:00 »
Witam :) jestem tu nowa


mam mały problem ze swoim Tuptusiem albo jestem przewrażliwiona na jego punkcie [zakrecony2]

otóż mam Tuptusia dokładnie od 3 tyg. wiadomo początki nie zawsze są łatwe a zauważyłam że Tuptuś ma bardzo zmienne nastroje... po kilku dniach spędzonych wspólnie dał mi się głaskać w klatce oczywiście jak siedzi bo jak hasa sobie po mieszkaniu to nie ma niestety jeszcze takiej możliwości żeby go dotknąć choć sam z siebie wskakuje mi na łóżku i o mnie kica więc stwierdziłam że wszystko małymi kroczkami i się oswoi, może od razu podkreślę, że od początku jest on bardzo żywiołowy czasami to nawet nie nadążam za nim głową kręcic... Niestety od dwóch dni jest bardzo osowiały mało ruchliwy i najchętniej to cały czas siedział by w kącie i spał. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane bo  zawsze nie mógł się doczekać wieczoru żeby pohasać po mieszkaniu a nawet nieraz od rana sobie przez cały dzień hasał bo bardzo potrafił demonstrować swoimi humorami że nie lubi siedzieć w klatce... a teraz zachowuje się tak jak by mu było to obojętne... Dodam jeszcze że je normalnie tyle ile zawsze a nawet powiedziałabym ze wiecej i pije normalnie i jego bobki tez sa takie jak zawsze.

Offline TuptuśMój

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lis, 2014, 20:09 »
zapomniałam dodać że jestem w tym momencie przeziębiona i w sumie od dwóch dni siedze w domu i się lecze i w sumie od tych dwóch dni on się tak dziwnie zachowuje i nie wiem czy jest to możliwe że mógł się przeziębić ode mnie czy może czuje że coś jest nie tak dodam jeszcze tyle że od tych dwóch dni nie chce do mnie podchodzić jak kicham kaszle to bardzo wtedy ucieka jeśli jest w pobliżu a na łóżko wskakuje tylko jak mnie nie ma albo gdy śpię.

Bardzo proszę o pomoc  i doradzenie czy ja jestem przewrażliwiona czy jemu faktycznie może coś być

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lis, 2014, 20:13 »
@TuptuśMój ciężko stwierdzić tak po samym opisie. ale jeśli normalnie je i pije to już dobrze. Mój Tofik jak był przeziębiony to właśnie był taki osowiały ale do tego mało jadł. A że ucieka jak kaszlesz to być może po prostu hałasu się boi.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lis, 2014, 21:05 »
a może masz za ciepło w pokoju? Jak jesteś przeziębiona to możesz nie czuć różnicy temperatury, a jemu może być za ciepło. Sprawdź czy ma czerwone lub ciepłe uszy

Offline TuptuśMój

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lis, 2014, 22:22 »
wygląda całkiem normalnie  i myślę że nie jest za ciepło bo siedzi cały czas w kącie w którym jest odkręcony grzejnik. Bardzo się o niego boję bo w sumie każdego dnia psocił i to bardzo dużo heh w sumie można rzec że robił na złość bo jak umyslał sobie jakąś rzecz to nie było mocnych żeby mu przeszkodzić w swoich zamiarach pogryzienia czegoś albo wejścia w jakąś dziur. Wiem że ma swoje dziwne humorki bo niejednego dnia nie bał się niczego ani podejść do mnie czy skakać po mnie a następnego dnia się bał podejść ale każdego dnia nie przeszkadzało mu to żeby skakać  w całym mieszkaniu a teraz praktycznie zmienia tylko kąty swojego siedzenia i już

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lis, 2014, 22:45 »
wygląda całkiem normalnie  i myślę że nie jest za ciepło bo siedzi cały czas w kącie w którym jest odkręcony grzejnik.
Coś tu nie tak  ;)

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lis, 2014, 23:12 »
no to właśnie niedobrze, że siedzi przy grzejniku, nie powinien bo od tego właśnie może się przegrzać. Wiesz, jemu może być tam przyjemnie, ale on nie wie, że może sobie od tego zrobić krzywdę.

Offline TuptuśMój

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lis, 2014, 00:55 »
Marcsl wiem ze cos jest nie tak bo zwykle tak od 18 do 5 rano jest bardzo ruchliwy az tak ze nie da sie nad nim nadążyć a od dwoch dni to jego aktywność jest bliska zeru...

Hodowla velvet grzejnik zakrecilam i nawet przewietrzylam mieszkanie ale zadnego efektu to nie dalo wszedl tylko do klatki pare razy zeby zjesc i to by było na tyle...

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lis, 2014, 06:15 »
@TuptuśMój mam nadzieję, że nie wietrzyłaś w pokoju gdzie jest zwierzak, bo dla odmiany mogłaś go przeziębić albo przyprawić o zapalenie płuc.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline TuptuśMój

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lis, 2014, 15:35 »
Nie nie wietrzylam tam gdzie on.

Nie wiem czy to normalne ale ja juz wczoraj w nocy czulam sie lepiej i Tuptuś tez zaczął sie ruszać co prawda nie tak jak zawsze ale zdecydowanie więcej niz przez ostatnie 2 dni... Zobacze jaki bedzie dzisiaj jesli mu sie nie poprawi to w poniedziałek wezmę go do weterynarza. Jednak mam nadzieje ze nie bedzie to konieczne.

Offline TuptuśMój

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Lis, 2014, 19:23 »
Problem chyba zarzegnany Tuptuś od dwoch godzin smiga jak oszalaly  [szynszylek]
Naprawde bardzo sie ciesze widzac go takiego [taniec] choc mimo to nadal nie wiem co bylo powodem jego zachowania choc wydaje mi sie ze moze byl po prostu niewyspany bo w ciagu dnia bardzo kaszlalam i katar dawal sie we znaki a dzis w nocy i w ciagu dnia bylo o wiele lepiej wiec spal sobie spokojnie przez caly dzień lub tez przyczyna moglo byc niedobór witamin bo wczoraj znalazlam jednega wąsa wiec dalam mu witaminki.

Teraz szynka lata bez opamietania i nawet znalazł sposoby jak poradzic sobie z przeszkodami ktore mu pozakladalam w kąty w których siedział i psocil.

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz czy wasze szyszki tez nie raz wleca rozpedzone np w noge krzesła uderzając się w nosek? Bo mojemu zdarza sie to bardzo często później wskakuje na krzesło i widze że pociera sobie nosek łapka bo go boli...

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lis, 2014, 20:03 »
Dobrze, że mu lepiej, ale obserwuj go nadal. :)
No moim się zdarza na coś wbiec jak zmienię ustawienia mebli, albo gdzieś coś postawię. Szynszyle biegają głównie na pamięć, szczególnie jeżeli bieg jest szybki.

Offline TuptuśMój

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Lis, 2014, 21:00 »
No obserwuje go cały czas i szczerze mowiac jestem pod wrażeniem jego wyczynów bo zachowuje sie tak jak by nigdy nie był wypuszczany (a jest puszczany codziennie przez jakieś 6-9 godzin) wszedzie wchodzi i psuje wszystkie przeszkody które zrobiłam żeby nie wchodził pod meble a w piasku to siedzi co chwile i oczywiście na moim łóżku bo te dwa miejsca to wręcz uwielbia.

No właśnie mój też tak ma i martwilam się że zrobi sobie coś poważnego

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Lis, 2014, 21:09 »
uwaga: zmiana ustawienia mebli lub przestawianie choćby foteli podczas wybiegu szynszyli jest o tyle niebiezpieczna, że szynszyle biegaja na pamięć a podczas biegu nie aktualizują GPS'a i łatwo aby szylka wpadła na cos noskiem w szaleńczym biegu i nawet się zabiła. Łatwo zauważyć kiedy aktualizują mapę pokoju, nie wypuszczane przez kilka dni, wychodzą ostrożniej na wybieg i najpierw sprawdzają czy wszystko stoi jak zawsze.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline TuptuśMój

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: osowiały szynszyl ale je i pije prawidłowo
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Lis, 2014, 21:14 »
No nie zapeszajac ostatnio na nie nie wpada bo wszystko leży jak leżało.
Mam nadzieję że dzisiaj na nic nie wpadnie.

 

Szynszyl "po przejściach" - jak żywić?

Zaczęty przez JarekDział Żywienie

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 46382
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 17:22
wysłana przez Koffi
chory "kichający" szynszyl

Zaczęty przez gobblerekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4222
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2012, 15:58
wysłana przez gobblerek
Konkurs manualny - "Szynszyl uwieczniony w mydle"

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 34961
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 20:47
wysłana przez Basia_W
Wyniki głosowania na prace konkursowe "Mój przyjaciel szynszyl"!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11084
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2007, 22:23
wysłana przez Mysza <")))/
Wyniki głosowania + NAGRODY - konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Szynszyl"

Zaczęty przez AndreasDział Konkursy

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3301
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2007, 13:23
wysłana przez Andreas
SimplePortal