28 Mar, 2024, 21:53

Autor Wątek: Łączenie samczyków - ucieka do mnie, broni  (Przeczytany 1385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agonytokyo

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Łączenie samczyków - ucieka do mnie, broni
« dnia: 10 Sie, 2018, 09:45 »
Hej wszystkim,
mam dwie szynszyle Dudu (rok, medium ebony) oraz Dropa (rok, biały Wilsona).
Dudu jest ze mną odkąd skończył trzy miesiące, miał towarzysza przez cały ten czas - Kogę, który niestety po ciężkiej tygodniowej walce u weterynarza zmarł. Koga był bardzo proludzki, Dudu raczej unika, choć chętnie bierze jedzenie z ręki. Przy noszeniu na rękach zawsze się wyrywa.
Drops został wzięty z innych warunków - dzieciaki, nadpobudliwy pies i królik. Podobno miał towarzysza wcześniej. Jaki jest? Jak się zapomni to rano można go pomiziać, ale tak to gryzie palce. Futro ma zaniedbane, u mnie chyba po raz pierwszy korzystał z piasku, ma kołtuny na futrze. Ogólnie zamiast biały to był kremowy i wytarzał się w moczu, przez co musiałam go wykąpać w szamponie Hexaderm. Pewnie mnie za to znienawidzi, bo gryzł strasznie po palcach do krwi. Większe kołtuny udało mi się wyciąć i futerko powoli doprowadzane jest do odpowiedniego stanu. W międzyczasie byliśmy u weterynarza, bo miał strupki na uszach, ale nie ma żadnych zmian - u weterynarza też gryzł wszystkich. Drops nie boi się naprawdę niczego, jest bardzo odważy jak na tak małe zwierzę.
Próbowałam łączyć chłopaków, najpierw dwa tygodnie stali klatkami naprzeciwko siebie. Dwie próby były w łazience. Drops gonił Dudu, a ten uciekał mi na ramię i bardzo przeraźliwie charczał, piszczał. Wyglądało to często jakby próbował bronić, naprawdę nie wiem jak inaczej to opisać. Gdy mnie nie było to uciekał po prostu, a w momencie jak siadam z nimi to zaraz wskakuje.
Bardzo chciałabym móc ich połączyć, ale brakuje mi pomysłów. Łączyłam już 3 razy szynszyle i nigdy nie wyglądało to aż tak źle.

 

parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.

Zaczęty przez beciaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 38896
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 16:36
wysłana przez Nogad_21
PORADNIK - łączenie szynszyli, oswajanie zwierząt ze sobą..

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 35352
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2017, 20:28
wysłana przez Viwi
Łączenie w pary, oswajanie, drugi- trzeci szynszyl.

Zaczęty przez KamilDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1507
Wyświetleń: 421113
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2023, 10:05
wysłana przez Trusku
Czy pozwolić szyszkom dać sobie w papę?(łączenie udane :D)

Zaczęty przez ShappleDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2734
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2020, 22:43
wysłana przez dannydiff
Łączenie samca do parki (samica wysterylizowana)

Zaczęty przez laradin@gazeta.plDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1792
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2016, 22:44
wysłana przez Metallowa
SimplePortal