hypothetical
28 Mar, 2024, 16:52

Autor Wątek: spis szynszylowych karm.  (Przeczytany 89911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Lis, 2014, 17:57 »
trochę pochopnie  wyciągasz wnioski, bo tutaj faktycznie jakość jest stosunkowa do ceny tylko szylki nie zawsze są od razu zachwycone tą dobra jakościowo karmą i trzeba je czasami trochę zmusić dla ich zdrowia. To tak jak byś dzieci karmiła ciągle fast foodami i nagle chciała je przestawić na sałatkę warzywną... Te najtańsze karmy zmieniają zwierzaka w  tykającą bombę, albo zachoruje na stłuszczenie wątroby, albo na awitaminoze, albo na cukrzycę itp. itd.

Offline missycharl

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Lis, 2014, 18:16 »
Wiadomo, kupuję dobry granulat, do tego karmy owocowo-witaminowe, zioła z algami itp, to nie są tanie rzeczy :D chodziło mi o porównanie, że woli karmę, która cała jest w formie granulatu i do niej dodatki w postaci owoców, ziół itp., bo w tej karmie, którą cytowałam, wyrzuca na bok cały znajdujący się w niej granulat. Kiedy wezmę pod uwagę cenę całego zestawu - granulat, karma ziołowa i owocowa, wyjdzie cena podobna do ceny tej karmy, stąd było moje odniesienie do ceny.
W najbliższym czasie zamierzam spróbowania karmy vita special regular z Vitakraftu, bo widzę, że cieszy się powodzeniem.
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2014, 18:19 wysłana przez missycharl »

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Lis, 2014, 20:56 »
@missycharl
Jaki masz teraz granulat?
Moje mają Versele Laga Nature (mieszanka), wymieszane z Complete (granulat). Nie wszystko im pasuje w mieszance, granulatu też nie chciały jeść na początku, aż w końcu się zdenerwowałam, bo pół miski dziennie szło do wyrzucenia, a VL jest jedną z najlepszych karm, ale nie jest jakoś wybitnie tania. Radziłam się na forum co robić i przetrzymałam te babole na niedojedzonych resztkach. Jak były głodne, to nawet ten granulat zjadły i wszystko to co ponagryzały i powyrzucały w kąt. Teraz praktycznie co rano miski są puste, nie ma wybrzydzania. Każdy dostaje łyżkę mieszanki z granulatem, codziennie jakiś jeden przysmak, z tego owoc raz w tygodniu. Garść sianą, łyżka ziół z płatkami kwatków bądź całymi kwiatkami. I tak jak chodziłąm po VL do zoologa często, tak teraz chodzę rzadziej. Wybrzydza, nasyp mniej. Pomarudzi, w końcu zgłodnieje i zje wszystko :D.
A co do tej karmy owocowej już się wypowiadałam - owoce to cukier. Szynszyle nie mogą jeść za dużo cukru, a tym bardziej codziennie. Ja tą karmę raczej traktuję jako przysmak i otwieram ją raz na 1,5 - 2 tyg, żeby wyciągnąć z tego jabłko bądź gruszkę w nagrodę za wejście do klatki.

Offline szynszylowa_panna

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: spis szylowych karm.
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Gru, 2014, 14:44 »
Używałam karmy "Megan" dla mojego szynszylka, ale wylądowaniu szynszyla w klinice z niedoborem niektórych witamin rezygnowałam z niej. W karmie zalęgają się robaki i larwy dosyć często i karma jest do wyrzucenia... Nie dostarcza witamin i ma dużo produktów, które szynszyle nie lubią. :) Nie polecam!

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis szylowych karm.
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Gru, 2014, 15:07 »
Używałam karmy "Megan" dla mojego szynszylka, ale wylądowaniu szynszyla w klinice z niedoborem niektórych witamin rezygnowałam z niej. W karmie zalęgają się robaki i larwy dosyć często i karma jest do wyrzucenia... Nie dostarcza witamin i ma dużo produktów, które szynszyle nie lubią. :) Nie polecam!


No ładnie Megan,Vitapol czy Tropifit to najgorszy śmieć który nie ma prawa być w misce Szynszyla.Polecam przeczytanie całej lektury http://szynszyle.info/forum/index.php/board,15.0.html i napisz jaką obecnie podajesz karmę

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Gru, 2014, 09:16 »
Hej, czy ktoś mógłby dodać recenzje karmy brit i nowego complete wg wzoru na pierwszej stronie? I ew karm jr farmu

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Villemo

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Sty, 2015, 17:15 »
nazwa: Chinchilla (safe & natural)
producent: Brit
cena: ok. 14zł/300g
forma: granulat
zawartość substancji (%):białko surowe 16%,tłuszcz surowy 3%,włókno surowe 16%, popiół surowy 6,8%, wilgotność 10%, wapń 0,7%, fosfor 0,4%, sód 0,05%
Witaminy i minerały: na 1 kg wit. E 70mg, wit. C 80mg, wit. K 0,1mg, wit. B1 1mg, wit. B2 2mg, wit. B3 6mg, wit. B5 3,5mg, wit. B6 1mg, wit. B9 0,12mg, biotyna 1mg, chlorek choliny 200mg,elazo 40mg,
mangan 54mg, miedź 10mg, jod 1,8mg, selen 0,21mg, kobalt 0,1mg, wit. A 10 200 I.U., wit. D3 1 250 I.U (dziwne jednostki są na opakowaniu przy tych dwóch witaminach)
nota od producenta:  Karma pełnoporcjowa dla szynszyli klasy super premium. Bezpieczna karma - komplenty skład witamin i substancji odżywczych. Bez dodatku cukru. Zawiera olej lniany i wyciąg z Yucca schidigera. Skład: lucerna siewna, przenica, jęczmień, suszone jabłka. Zioła: pokrzywa, mlecz, babka lancetowata, kiełki przenicy, dzika róża, siemię lniane, mannooligosacharydy 75mg/kg, fruktooligosacharydy 50 mg/kg, wyciąg z Yucca schidigera 45 mg/kg.
nasza opinia: Pokarm zapakowany  w szczelnym worku z wygodnym zamknięciem. Karma ma dość przyjemny ziołowy zapach.Moje kuleczki bardzo polubiły tą karmę do tego stopnia że zaczęły wybierać tylko tą karmę z poprzedniej ( versele laga chinchilla nature) ma mniej tłuszczu co do swojej poprzedniczki. Ogólnie z mojej strony duży plus dla tej karmy.
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2015, 17:17 wysłana przez Villemo »

Offline laradin@gazeta.pl

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Obelix :)
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Sty, 2015, 18:24 »
Brit jest karmą na pewno lepszą smakowo od VL Complete, bo nawet mój wybrzydzioch się nią interesował.

Alex*, Gimli*, Fanfar*

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Sty, 2015, 14:23 »
nazwa: Complete chinchilla & degu
producent: Versele Laga
cena: 13zł / 500g  ( na 01/2016 ok -13,00-15,00zł)
forma: granulat
skład:   Produkty pochodzenia roślinnego (23% tymotka, lucerna, trawy, zioła) Roślinne ekstrakty białkowe Nasiona (2% siemię lniane) Minerały Fruktooligosacharydy (0,3%) Nagietek Jukka.
zawartość substancji: Białko 17,0%,Tłuszcz 3,0%, Włókno surowe 20,0%, Popiół surowy 7,0%, Wapń 0,8%, Fosfor 0,6%
Witaminy i minerały: Witamina A 10000 j.m, Witamina D3 1200 j.m, Witamina E 80 mg, Witamina C 100 mg,
Witamina E1 (żelazo) 100 mg, Witamina E2 (jod) 2 mg, Witamina E4 (miedź) 10 mg,  E5 (mangan)   75 mg, E6 (cynk) 70 mg, E8 (selen)0,2 mg, Przeciwutleniacze,   
Nota od producenta: Chinchilla & Degu Complete to w 100% ekstradowana karma dla szynszyli i koszatniczek. Wspomaga pielęgnację zębów i prawidłowe funkcjonowanie jelit.
Bez dodatku cukru Ekstrudat nie zawiera cukru, dzięki czemu zwierzęta pozostają w znakomitym zdrowiu i kondycji. Zdrowa sierść Dodatek kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6, którego źródłem jest siemię lniane, zapewnia zdrową skórę i lśniącą sierść.
nasza opinia: Opakowanie posiada szczelne zamknięcie dzięki czemu dłużej pozostaje świeża, ma bardzo przyjemny zapach, ulepszonie składu sprawiło, że ta karma znika w okamgnieniu.  Polecamy tę karmę każdemu  [polecam]

 
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2016, 13:19 wysłana przez Noraa2 »

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline TrisK

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bravo, Czarcik
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Sty, 2015, 07:42 »
Ktoś pytał...
nazwa: JR Grainless Complete
producent: JR FARM
cena: ok. 16,50 zł/1350g (na 01/2016 ok.16,50zł)
forma: granulat
zawartość substancji (%):Białko: 11,1% , tłuszcz 2,9 %, włókno surowe 21,5%, popiół 7,4 %, Wapń 0,5 % Fosfor 0,3 %.
skład: Tymotka, płatki groszku, kupkówka pospolita, babka lancetowata, wiechlina łąkowa, koniczyna, kostrzewa łąkowa, przywrotnik, liście pokrzywy, płatki fasoli, chipsy z marchwi, liście mięty pieprzowej, liście rumianku, dzika róża, koper włoski, nagietek lekarski, plasterki jabłka, kosteczki buraka czerwonego, kosteczki marchwi, kosteczki pasternaku, nasiona lnu, czarnuszka siewna, zioła ostropestu, pietruszka, liście mniszka lekarskiego, jeżówka, kosteczki jabłka, witaminy.
witaminy i minerały: witamina A 10000 IU, witamina D 1000 IU, witamina C 250mg, witamina E 40mg

nota od producenta:  Odpowiednia dla szynszyli mieszanka z JR Farm jest 100 % bezzbożowa i optymalna dla wrażliwego układu trawiennego szynszyli, które pochodzą z Andów. Mieszanka zawiera wysokiej jakości trawy, aromatyczne zioła, pyszne kwiaty, a także bogate w witaminy owoce i warzywa. Odznacza się poprzez długie włókna i wspiera zdrowie zębów i jelit.
Do tego jest uboga w wapń co chroni przed tworzeniem kamieni w układzie moczowym. Siemię lniane, włoski koper i czarnuszka dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Zrezygnowano z sztucznych barwników, aromatów i zmodyfikowanych genetycznie dodatków. Także z bogatych w cukier melasy, młóta, śrutu..
nasza opinia: Pokarm zapakowany  w szczelny worek foliowy, niestety od razu do przesypania do pudełeczka. Karma ma wyjątkowo przyjemny ziołowy zapach. Ma formę grubych poczwórnych peletek. Moje kuleczki bardzo polubiły tą karmę. Jest wyjadana w całości. Skład bardzo fajny w mojej opinii (brak przysmaków, ziaren, melasy itd), cena bardzo zachęcająca. Na razie dodaję w formie dodatku, ale zamierzam przestawić moje kulki na tą jako podstawową wraz z jakąś inną mieszankową wysokiej jakości.

Obecnie Beaphar XtraVital Complete Food dla szynszyli, ale ma ona sporo śmieciowych ziarenek i muszę wybierać rodzynki, więc poważnie zastanawiam się nad inną, może Brit??? - a może jakaś mieszanka, co radzicie jako dopełnienie tej karmy?

Jestem bardzo ciekawa opinii forumowych fachowców na temat powyżej opisanej karmy JR FARM, wg mnie rewelacja :) ale z kolei czy nie ma jakichś zbyt moczopędnych ziół w składzie???
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2016, 13:49 wysłana przez Noraa2 »

Bravo & Czarcik
I na zawsze w pamięci: 
Charlie † (21.03.2008 - 24.12.2014)
oraz Erlik, Esmeralda, Emil i Gucio

Offline Przewi99

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Kwi, 2015, 18:20 »
A czy nikt nie używa karmy de heus?

Offline Wesola Gromadka

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Sie, 2015, 20:35 »
Witam
Czy ktos z Was testowal takie karmy:
1 Burgess Excel dla Szynszyli & Koszatniczki z miętą
2 Vadigran Terra Chinchilla
3 Bunny Chinchila Dream Basic

Jesli tak to bede wdzieczna za opinie. Pozdrawiam.

Offline agata92

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 4
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Sie, 2015, 19:11 »
Bunny marzenie koszatniczki (prawie to samo co dla szynszyli) testowalam dla koszatniczek dostaly ja jako pierwsza karme smakowala pomimo ze granulat, driga ale starcza na dlugo chlopaki bardzo ladnie ja przyswoily i nic zlego sie z nimi nie dzialo zabki pomaranczowe energia kupki ladne. Ogolnie polecam :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Sie, 2015, 23:02 »
oo, wcięło nam fotki karm :(

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Sie, 2015, 23:13 »
Ja stosowałam excel ale nie posmakowal :)
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2015, 00:07 wysłana przez Mysza <")))/ »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Sty, 2016, 20:04 »

nazwa: Grainless Mix Chinchilla
producent: JR
cena: 15,80zł/650g
forma: granulat+ mieszanka
skład: Tymotka, płatki groszku, kupkówka pospolita, babka lancetowata, wiechlina łąkowa, koniczyna, kostrzewa łąkowa, przywrotnik, liście pokrzywy, płatki fasoli, chipsy z marchwi, liście mięty pieprzowej, liście rumianku, dzika róża, koper włoski, nagietek lekarski, plasterki jabłka, kosteczki buraka czerwonego, kosteczki marchwi, kosteczki pasternaku, nasiona lnu, czarnuszka siewna, zioła ostropestu, pietruszka, liście mniszka lekarskiego, jeżówka, kosteczki jabłka, witaminy.
zawartość substancji: 16,1% białko; 3,5% oleje i tłuszcz; 19,2% włókno surowe, 11,4% popiół surowy, 0,5% wapń, 0,3% fosfor
witaminy i minerały:  -
nota od producenta Bezzbożowa, uboga w wapń karma pełnowartościowa dla szynszyli z JR Farm, zróżnicowana mieszanka z ziół i warzyw - wolna od sztucznych barwników i aromatów.
Odpowiednia dla szynszyli mieszanka z JR Farm jest 100 % bezzbożowa i optymalna dla wrażliwego układu trawiennego szynszyli, które pochodzą z Andów. Mieszanka zawiera wysokiej jakości trawy, aromatyczne zioła, pyszne kwiaty, a także bogate w witaminy owoce i warzywa. Odznacza się poprzez długie włókna i wspiera zdrowie zębów i jelit.
Do tego jest uboga w wapń co chroni przed tworzeniem kamieni w układzie moczowym. Siemię lniane, włoski koper i czarnuszka dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Zrezygnowano z sztucznych barwników, aromatów i zmodyfikowanych genetycznie dodatków. Także z bogatych w cukier melasy, młóta, śrutu.
nasza opinia:. Mieszanka bardzo różnorodna, zawierająca wiele składników, niestety w sporych ilościach również orzechy i owoce. Po przebraniu moje szynszylki bardzo chętnie zjadają mieszankę ziółek, kory, gałązek i korzeni, mniej chętnie granulat.
Ogólnie polecam jak ktoś chce kupić od razu karmę i przysmaki ( te wybrane z paczki starczą na długo)

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline ania.cionaka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: spis szynszylowych karm.
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Wrz, 2017, 23:21 »
nazwa: Excellent karma pełnoporcjowa dla szynszyli i koszatniczki
producent: Vitapol
cena: 14-18 zł / 500g
forma: granulat bezzbożowy
skład: tymotka (30,9%), suszone rośliny pszenicy, włókno grochu, śruta poekstrakcyjna słonecznikowa, lucerna, skrobia ziemniaczana, siemię lniane, olej słonecznikowy, korzeń cykorii suszony, koncentrat białka sojowego, fosforan dwuwapniowy, topinambur suszony (0,5%), zioła (bazylia0,05%, rozmaryn 0,06%, koper, mięta pieprzowa, pokrzywa), lizyna, jukka.
zawartość substancji: białko 13%, tłuszcz 1,35%, włókno 29,5%, popiół 9,56%.
witaminy i minerały: witamina A, witamina D3, witamina E, witamina C, żelazo, miedź, mangan, cynk, selen
nota od producenta: Excellent dla szynszyli i koszatniczek to w 100 % ekstrudowana, pelnoporcjowa karma zaspokajająca wszystkie potrzeby żywieniowe tych zwierząt. Receptura bez udziału zbóż, o wysokiej zawartości włókna surowego dla zapewnienia prawidlowej pracy jelit. Karma bez dodatku cukrów oraz owoców. Dodatek topinamburu wpływa na naturalne obniżenie poziomu gluzkozy we krwi. Tymotka, stanowiąca bazę karmy oraz dodatek mieszanki ziół poprawia smakowitość i ptocesy trawienia. Długie włókna sprzyjają procesowi ścierania siekaczy. Kompleks witamin dba o wzmocnienie i witalność organizmu.
nasza opinia: granulat bardzo fajny, bezzbożowy i jest bardzo smakowity dla kuleczek :)

 

kupony na zakupy w sklepie świat karm

Zaczęty przez AureliaDział Sklepy

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5190
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2011, 20:32
wysłana przez Patinka2310
łączenie, mieszanie karm

Zaczęty przez MemorDział Żywienie

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 13696
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2011, 21:14
wysłana przez Zieffka
RADY. PORADY - SPIS TREŚCI

Zaczęty przez dream*Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 19127
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2007, 14:13
wysłana przez dream*
WETERYNARZE ---> Spis polecanych adresów

Zaczęty przez AndreasDział Weterynarze

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 34322
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2012, 15:59
wysłana przez Zieffka
Spis koszatniczkowych domów tymczasowych

Zaczęty przez dream*Dział Koszatniczkowe domy tymczasowe

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 23277
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2017, 11:11
wysłana przez dream*
SimplePortal