hypothetical
29 Mar, 2024, 00:31

Autor Wątek: Kolejna motywujaca dyskusja na temat zasad działania Forum ...  (Przeczytany 22027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rambusia

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 127
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pusia, Szyszunia, Karmelka*
Watek rozpoczęła "nowa" na Forum uzytkowniczka takim oto pytaniem:
Cytuj
jak sam temat wskazuje chodzi o bobki szylka ;) jest ich caaałe mnóstwo.... czy nie da się czegoś z nimi zrobić? ja to jeszcze jakoś znoszę, ale mama już nie wytrzymuje... ;( nie chce się go pozbyć... Sad może są jakieś preparaty, które działają powodują, że nie 'robią' w tym miejscu? szylka mam dopiero od miesiąca o moja mama juz ma go dość...
kolejnym problemem są kwiaty, które... znikają...  Smile zjada je nagminnie mruga i szczerzy się Co mogę z nim zrobić? mruga i szczerzy się bo on już nawet na półki wskakuje mruga i szczerzy się
PROSZĘ O POMOC!! jak najsybciej Smile
[/color]

Pierwsza odpowiedź:

Z bobkami nic się nie zrobi. Szynszyle tego nie kontrolują. zauważ, że najliczniej bobkują wieczorem. Zobacz, że są one całkiem bezzapachowe i nie brudzące. Ciesz się, że to nie kurze, albo krowie łajno, bo wtedy byłoby naprawdę nieprzyjemnie.
Szynszyle gryzą to, co zobaczą. Moje na przykład uwielbiają kable. 

Od tego momentu zaczęła sie kolejna "ciekawa" dyskusja ...
Chetni niech sobie poczytają. Kto nie ma ochoty niech omija z daleka.
Toksyczny bardzo wątek ... im dalej tym coraz bardziej.

Andreas
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2009, 00:02 wysłana przez Andreas »

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Gru, 2009, 22:53 »
Możesz nic nie robić i problem niedługo sam się rozwiąże - szylek w końcu umrze po zjedzeniu jakiegoś trującego kwiata.
A następnym razem racz dowiedzieć się czegokolwiek zanim zdecydujesz się na zwierzaka. Bobki były, są i będą. Pozostaje jedynie sprzątanie...
Ręce czasem po prostu opadają  :?
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 15:50 wysłana przez greatdee »


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Gru, 2009, 23:06 »
omg....dziewczyno ....kwiaty się wynosi z pomieszczenia w którym szynszyl biega .....a po wybiegu się sprząta i po problemie ......a tak jak wyżej napisano z tymi kwiatami jak czegoś nie zrobisz to otrujesz szynszyla .....mama pewnie będzie zadowolona ....a ty ?

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Gru, 2009, 23:14 »
albo mały odkurzacz, ręczny zakupić, u mnie po bieganiu, dwie trzy minutki i czysto :) zakupiłem coś takiego http://allegro.pl/item836898107_odkurzacz_reczny_samochodowy_turbo_akku_bob_home.html
powiem wprost, szału niema, ale do kupek się nadaje wyśmienicie :) jest poręczny i bez kabla :) na kupki nic się nie da zrobić... ten typ tak ma :)

co do kwiatów, najlepiej żeby znikły... wynieść do innego pokoju, albo zmień miejsce puszczania szynszyla,pomimo krytyki poprzedników(której wręcz nie rozumiem, i znowu zniechęcają do siebie ludzi od samego początku... przywyknij, takie już tu są klimaty), nie zrażaj się, troszkę nie odpowiedzialne jest to co piszesz, ale lepiej żebyś siedziała z nami i czytała, niż miała się obrazić i twoja szynszyla miała by pozostać bez kontroli... mamy to ogólnie ciężki temat :) może daj jej trochę po miziać swojego malucha, to futerko po prostu zniewoli każdego + charakterek zwierzaka,kwiatki wynieś, albo kontroluj bardziej zwierza :) chyba nie chcesz aby mu się coś stało :)

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Gru, 2009, 23:25 »
big ...nie wiem może tak to odebrałaś ale ja nikogo tu nie krytykuje ..........chciała odpowiedzi to odpisałam że kwiaty się wynosi bobki sprząta a kwiaty mogą zwierzakowi zaszkodzić ,,,,i gdzie tu krytyka ...ja widzę tylko odpowiedz ................nie rozumiem twojego oburzenia

a tak nawiasem mówiąc ....to dobry ten odkurzacz ?....zastanawiałam się nad takim ....ale sama nie wiem ...długo wytrzymuje tj ...dużą ma pojemność ?
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2009, 23:32 wysłana przez ruda19 »

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Gru, 2009, 23:38 »
omg....dziewczyno ....mama pewnie będzie zadowolona ....a ty ?

więc po co takie komentarze? Omg to oznacza O mówmy google... ? ale nie robię off'a

odkurzacz, jak już napisałem się spisuje... pojemność... hm.... litr, może troszkę mniej,ale nie ma w nim wkładu do wymiany a pojemniczek z którego się wysypuje... moc... jak już napisałem, do kupek wystarczy w zupełności , zbiera je bezlitośnie, akumulator na dość długo starcza, więc problem też żaden
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2009, 23:40 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Gru, 2009, 23:42 »
[ot]omg to znaczy "oh my god"[/ot]
a krytyka jest tu jak najbardziej na miejscu. Podejście agaty jest gorzej niż nieodpowiedzialne, jest po prostu głupie i jakoś mnie nie przejmuje, że się może do mnie zrazić. I tak ten post zaraz zostanie usunięty:)

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Gru, 2009, 23:49 »
głupie nie głupie krytyka nie krytyka ....dziewczyna powinna poczytać troche o zwierzaku które posiada a poza tym ..........nawet moja 8 letnia siostra wie z jakiego powodu się wynosi kwiaty z pokoju jak tosia biega ......bo są trujące a szynszyl to gryzoń i zje wszystko co znajdzie .....więc no cóż .....aha ...i to nie jest krytyka tak nawiasem mówiąc ...żeby ktoś znowu mnie nie oskarżył o odstarszanie nowych forumowiczów ..........


przepraszam adminów że nie na temat ale no cóż ......znerwiłam się troszki  :D :D :D

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Gru, 2009, 23:56 »
[ot]omg to znaczy "oh my god"[/ot]
a krytyka jest tu jak najbardziej na miejscu. Podejście agaty jest gorzej niż nieodpowiedzialne, jest po prostu głupie i jakoś mnie nie przejmuje, że się może do mnie zrazić. I tak ten post zaraz zostanie usunięty:)

owszem jest na miejscu, i wskazana... ale powiedz, da ci coś że się do ciebie zrazi? i wtedy zamknie przeglądarkę i powie... "mam was w d..." zacznie się zajmować zwierzakiem na domowe sposoby... a nikomu z nas o to nie chodzi, bo niby strasznie macie dobro zwierzaków na celu... więc co da Tobie... że jej powiesz co ci leży na sercu? raczej nic... a może zaszkodzić, lepsza jest metoda marchewki niż kija...

właśnie co do czytania... ONA przyszła do was na forum poczytać, więc czy mądrze jest ją od razu odstraszyć, robiła źle... ale kurcze nie musi o wszystkim wiedzieć... ludzie drodzy, mój brat do tej pory nie wie czemu w misce u gadów moich stoi sepia... ale jakby się chciał dowiedzieć to by zapytał, bo wszystkiego nie ma obowiązku wiedzieć..

ja też proszę o usunięcie tego posta :) po przeczytaniu, a i ruda, nie napisałem "poprzedniczki" a poprzedniczek... teksty typu "mama będzie zadowolona" nie pozostawiają dużo do myślenia, lub "szynszylek wkoncu umrze..." po co wkładać buta.... w d....e nowemu? ma prawo nie wiedzieć i popełniać błędy, cieszmy się że was znalazła i że teraz się dowie, a nie....

"oh my god"--> a to Polacy języka swojego nie mają? w sumie... to teraz modne omB
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 00:04 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Gru, 2009, 00:09 »
A właśnie że nie pousuwam.
Chciałbym aby wreszcie RAZ NA ZAWSZE skończyć kwestie podejscia "starych do nowych"
I jeśli będzie trzeba to ten wątek zostanie podpiety jako obowiązkowa lektura dla 'nowicjuszy"
BigAndSylwia ... nie bede wytykał palcami ale na samym poczatku reprezentowałes swoimi postami podobną postawę ...
Tłumaczenie i głaskanie po główce w takich wypadkach nie ma sensu. Szkoda czasu :-/ ... jeśli do kogos nie dociera że zjedzone przez gryzonia kwiaty to niezbyt dobrze ... to sorry ale nie odrobił w ogóle PIERWSZEJ lekcji pod tytułem 'odpowiedzialność"
I co ? i mamy tłumaczyć i prosić "... wiesz ... moze jednak rozwazysz schowanie tych kwiatków ... bo ... szkoda ich tracić jak je tak zjada ... trzeba nastepne kupowac i w ogóle..."
Jak powiedział Claudi kiedys ... obecność na Forum Miłosników Szynszyli to przede wszystkim odpowiedzialne zapewnienie sobi WIEDZY od osób które maja doświadczenie ... a jeśli nowicjusze tej wiedzy nie posiadaja to sie NIE OBRAŻAJĄ na dzień dobry bo stracą okazję do jej przyswojenia.
Jak się uczymy chodzić to czasami laduje się na tyłku ... i wtedy zamiast ryczec trzeba kogoś kto zacheci aby isć  dalej ...
HOWGH ... teraz mozecie takze podjąc temat 'aroganckiej administracji' :-) to będziemy mieli wszystko w jednym wątku i będzie poradnik kolejny dla 'nowicjuszy"

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Gru, 2009, 00:18 »
arogancja administracji tak ...hmmm ....powiem tak ^^ administrator jest święty administrator jest najmądrzejszy administrator jest wspaniały cudowny^^ więc o jakiej arogancji mowa ? ^^  :D :D

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Gru, 2009, 00:25 »
nie zawsze ktoś kto ma wiedzę potrafi ją przekazywać...

co do mojej postawy, z początku, nie była taka, mam swoje podejście do wszystkiego,ale toleruje też podejścia innych(raz mi się zdarzyło, ale wtedy dream napisała jedno... NOWICJUSZ ma prawo nie wiedzieć, po to jest taka ranga), niestety znowu wszystko będzie na mnie... ale gdy czytam "ręce opadają" to mi faktycznie ręce opadają... może nie głaskać... i prosić, ale po co od razu tak... nawet w szkole każdy z nas woli nauczyciela który będzie nas zachęcał, niż takiego który nas wyciągnie na środek sali i udowodni że nie wiemy nic... :/


właśnie... co do upadania... to ona sobie klapła, po czym użyszkodnicy jeszcze ją kamieniami obrzucili... rozumiem wiele, ale z memor'em chyba było to samo... "bo on młody" itd itd... każdy wchodzi szukać wiedzy, a zamiast tego dostaje porcje sarkazmu i złośliwośći,

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Gru, 2009, 00:36 »
nie chce tu jakiejś awantury rozpoczynać ale w tym momencie big przesadzasz .....gdzie tu sarkazm i nienawiść ....daj spokój ....(tak na wszelki wypadek oto sarkastyczne zdanie: ...nie każdy na tym forum big jest tak wspaniałomyślny i wyrozumiały jak ty ...błagam wybacz nam) ............opisałeś to tak jak by każdy wchodzący nowicjusz był tu u nas kamieniowany ....biczowany ...niszczony psychicznie aż odejdzie .....bez przesady ludzie ....po prostu dziewczyna mówi ze szynszyl jej niszczy kwiaty ....i co z tym zrobić ....(a co do tego że nie każdy wszystko wie to się zgodzę ...ja dopiero od jakiś 7 dni wiem co to ta cała sepia ....ale nie wiedzieć że kwiaty doniczkowe za zwyczaj są trujące ...daj spokój ...przecież nawet jak dziecko zje jakiś kwiatek to potem płukanie żołądka itp ...a co dopiero taki maleńki szynszyl ....) więc jej odpowiedzieliśmy ....że kwiaty są trujące i może dojść do tego że szynszyl się otruje ...nie widzę tu nienawiści ...i broń Boże nie widzę tu też "kamieniowania" nowicjusza ............

EDIT: .....co do stwierdzenia a co Polacy swojego języka nie mają ....to popatrz na swój nick ...nie wygląda zbytnio Polsko ...więc się tak nie noś .....nikogo jak to ujołeś w d...nie kopałam .......odpowiedziałam na zadane pytanie a że moja odpowiedź ci się nie podoba ...trudno ....twój problem ...takie jest moje zdanie ........
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 00:45 wysłana przez Andreas »

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Gru, 2009, 00:54 »
co do sarkazmu... jest, nienawiść... hm... a gdzie ja tak napisałem? proszę o wytłuszczenie tego SŁOWA... omB....

kwiaty doniczkowe nie wszystkie są trujące, jeśli chodzi o wiedzę i ścisłość... np Paprotka zwyczajna nie jest trująca... każdy ma swoje podejście, "szynszyla mi kwiaty niszczy" nie uważam za nic złego, ja też bym tak powiedział... że mi niszczy kwiaty, czy mogę coś z tym zrobić, nie muszę znać się na botanice, a mogę mieć kwiatki na zasadzie paprotki :D albo nawet rzeżuchę nazywać "kwiatkami" jeśli tak uważam...

odpowiedzieliście... ale po co w taki sposób?

owszem obrzuciliście kamieniami, to tak jakbym ci powiedział... wiesz źle robisz że dajesz ziółka, twój szynszyl zapewne zdechnie... zamiast powiedzieć nie dawaj mu ziółek, bo może zdechnąć...

Możesz nic nie robić i problem niedługo sam się rozwiąże - szylek w końcu umrze po zjedzeniu jakiegoś trującego kwiata.
Lepiej usuń kwiatki, bo szynszylek może zjeść coś trującego.

nick... Bic&Sylwia się niestety nie dało, znak & nie jest obcojęzyczny(występuje w każdym pakiecie polskim chociażby Office)... natomiast Big-- wcale nie oznacza duży (to firma produkująca długopisy,tylko zrobiłem błąd bo miało być C na końcu... nie chciało mi się drugiego tworzyć ;) )
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 01:00 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Gru, 2009, 01:04 »
co do paprotki to nie była bym tego taka pewna słyszałam o sytuacjach że po zjedzeniu paprotki szynszyl dostawał b.silnej biegunki i było z nim kiepsko ...ale rozumiem że miał to być przykład więc nie wnikam ...... ... ty masz swoje zdanie ja mam swoje i widzę że do porozumienia nie dojdziemy więc dalsza dyskusja jest bez celowa .....uważam że jeśli na tym forum rzeczywiście linczowało się nowych forumowiczów to długo by to forum nie pociągło .....a jak widać forum ma się nie źle i jest coraz więcej nowych ludzi ....uważam też że osoba która kupuje lub dostaje zwierze powinna chociaż troszkę poczytać nie musi być znawcą botaniki ale choć troszkę zainteresowania by się przydało .......no cóż może tylko ja taka jestem i tylko mnie się tak wydaje ....


agatakalisz- przepraszam jeśli poczułaś się urażona nie chciałam cię zlinczować (myślę że tego nie zrobiłam ale cóż różne głosy się tu pojawiły) ....pozdrawiam ciepło ....i usuń te kwiaty proszę



a co do omg ...to to w moi języku nie oznacza angielskiej wersji O MÓJ BORZE ..to oznacza OJJ MALUTKI GŁUPTASEK ........i co .....wierzysz mi ?....to tak samo jak ja tobie z twoim nickiem ^^
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 16:22 wysłana przez ruda19 »

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Gru, 2009, 01:17 »
masz rację to był przykład, a paprotka jest słodkawa w smaku... nie pytaj skąd wiem :P  co do forum, nie chce robić off'a ale za dużo nowych to ja tu nie widuje... od mojego wstąpienia naliczyłem hm... 5? może nawet nie... niestety zostają ludzie z takimi samymi poglądami i w ścisłym gronie... forum ma się dobrze? (nie mnie to oceniać, każdy ma swoje zdanie) ja też tak uważam(dowiadywanie), co nie znaczy że każdy tak robi... widuję ludzi którzy po trzy lata hodują pająki, a nie mają o nich żadnego pojęcia... nie mówiąc o nazwie.. po czym okazuje się że chłopaszek 12 lat ma w domu Citharischius crawshayi, jednego z najagresywniejszych(i jadowitych bardzo) pająków, i nie ma o tym pojęcia... to daje do myślenia... liczy się jednak to iż weszła, do was, może teraz poczyta forum... i nie będzie sie bała napisać drugiego posta, po miłym przywitaniu... bo ja bym się szczerze zniechęcił, skoro wykazałem swoją chęć, to czemu spotkałem się z niechęcią z waszej strony...to raz, po drugie, to tylko internet... nie jakieś kompendium wiedzy o szynszylach, bo co by się nie działo i tak trzeba iść do weta(co prawda pomoc wielu z was jest i to super)i tak, i tak trzeba... to powinna być miła lektura a nie Pracownia elektroniczna z Panią Madzią... (technikum.. aj... ciężkie czasy)

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Gru, 2009, 01:26 »
i to co opisałeś z tym pająkiem to właśnie moim zdaniem mega nie odpowiedzialne zachowanie ...zasługujące na krytykę ...tego dziecka ?...nie raczej nie ...raczej rodziców ale to już inna sprawa .....co do powitania ....cóż moje też nie było ciekawe a jednak zostałam ....stwierdziłam że moje pytanie rzeczywiście mogło być odebrane jako bez sensowne i jak to ktoś napisał wstałam i poszłam dalej ...zostałam bo stwierdziłam że to forum to naprawdę świetna sprawa ..nie uniosłam się honorem nie stwierdziłam ..."aa krytykujecie mnie to mam was gdzieś...dam se rade sama"...tak zachowują się osoby nie odpowiedzialne moim zdaniem bo skoro ktoś cię w jakimś stopniu skrytykował i to nie jest 1 osoba a więcej to tzn że coś musi być faktycznie nie tak ...prawda ? ....co do grona to się nie zgodzę ...widziałam więcej nowych osób ale niestety opuszczały forum zaraz po tym jak dostały odp na swoje pytania nie każda osoba wchodzi na to forum po to by na nim zostać i poszerzać swoją wiedzę ....wchodzą rozwiązują problem i znikają .....cóż .....

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Gru, 2009, 01:36 »
ciekawe czemu tak się dzieje....

cóż chociaż nie wiem jak głupie pytanie bym zadał, to zadaje je z niewiedzy i uważam że należy mi się kulturalna odpowiedź, nawet krytyka... ale w kulturalny sposób

no właśnie zostałaś, sama napisałaś że nie miałaś miłego startu, teraz ci się wydawało "problematyczne" pytanie, a wcześniej? było ono normalnym zapytaniem... czy nie było by ci milej jakbyś dostała normalną odpowiedź? po co powtarzać te same błędy... i każdy prawie "nowy" tu napiszę że też nie miał miłego startu, włącznie ze mną...

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Gru, 2009, 01:44 »
.......mój początek tutaj był nie zbyt miły jak to ująłeś z prostego powodu ....mojej głupoty ...a raczej lenistwa ...nie chciało mi się przysiąść i poszukać odp na moje już kiedyś zadane pytanie....owszem nie powiem było by mi milej ...ale nie zawsze mamy to co chcemy a z doświadczenia wiem że gdybym została (jak to ująłeś) milej potraktowana dalej miała bym lenia i powielała bym zadawane wcześniej już pytania .....lekcja na przyszłość ........najpierw poczytaj potem pytaj .........proste ....a że wtedy byłam leniwa i stwierdziłam po co szukać skoro moge zapytać i mi odpowiedzą ......no cóż ...dostałam nauczkę że lepiej poszukać ...a powiem też że warto bo znajduje się przy okazji więcej przydatnych informacji ....



(tak nawiasem mówiąc .,....powiedz sam .....jak można zapytać się o to co zrobić żeby szynszyl nie robił kupek ..........i nie gryzł kwiatów.....przecież te pytania są ............albo nie ...dobra ja już się nie wypowiadam bo zaś się okaże że linczuje kogoś)............


a i jeszcze coś ^^ .....początki z regóły bywają trudne :D :P

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Gru, 2009, 08:02 »
Moim zdaniem to dobrze, że ostro zareagowaliście. Choć określenie "ostro" jest tutaj zbyt przesadne. Jeśli ktoś kupuje zwierzę i nawet nie zadaje sobie trudu przeczytać o nim podstawowych informacji to sorry...

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Gru, 2009, 08:03 »
No więc kazdy ma takie podejscie do tematu odpowiadania na pytanie jakie uważa.
I dopóki trzyma się tego tematu to spieranie się na temat czy odpowiedział kulturalnie czy mniej kulturalnie jest bezzasadne.
Z porad wypisanych w sposób bardziej "arogancki' wypływa jednoznaczny komunikat - WAŻNE który trudniej zlekceważyc niż stonowane posty w stylu "łagodnym nie urażajacym nikogo"
Jeśli BigAndSylwia brakuje "łagodności" i zachety - zawsze mozesz wpisywać takie tresci w swoich postach.
Tylko skończ proszę z wywoływaniem kolejnych dyskusji na temat 'kto jak kogo i dlaczego ..."
Gdyby ta dyskusja takze została wymoderowana - podobne wstawki bedziesz z luboscia wtracał do kazdej swojej kolejnej wypowiedzi, dlatego masz tutaj prostą wykładnie.
Na bzdury reagujemy tak jak każdy ma na to ochotę - dopóki jest to w temacie.
Kolejne dyskusje 'nie na temat" beda usuwane - i JUŻ ... i nie ma wiecej żadnych haczyków w tych zasadach (raczej)


Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Gru, 2009, 12:04 »
[ot]Bigandsylwia, ja odnoszę wrażenie że to ty się ciągle czepiasz i naskakujesz na ludzi, w każdym temacie coś ci nie pasuje...[/ot]

agatakalisz, spróbuj mamie wytłumaczyć że szynszyle nie panują nad robieniem kupek. jak wypuszczasz szynszyle to na jakiejś wyznaczonej powierzchni, w swoim pokoju na przykład. po skończonym wybiegu kupki posprzątaj i mama nie będzie miała się o co złościć. a kwiatki rzeczywiście mogą być groźne dla zwierzaka i jeśli nie chcesz żeby się zatruł to wynieś z pokoju w którym biega szynszyla

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Gru, 2009, 15:29 »
Bigi poczuł się ważną osoba bo "ma swoje zdanie" :-)
Ma teorie o tym jak funkcjonuje TO Forum i pewnie wie co należy zrobić żeby funkcjonowało lepiej ...
Otóż tutaj takze odpowiem - nie interesują nas (administratorów, lub personalnie mnie ...) twoje opinie w tym temacie.
Forum trwa od wielu lat i nie zależy nam na wirtualnych duszach które "się rejestrują" ...
Nie jesteśmy także klubem wzajemnej adoracji a skoro odnosisz takie wrażenie to Twój problem :-)
Nie bedę z Toba dyskutował w każdym wątku w którym 'coś" Ci nie odpowiada.
Tutaj zostało to dopuszczone wiec wyjaśniam dalej ale jak jeszcze raz gdziekolwiek indziej wpiszesz o tym ze 'odnosisz wrażenie ze Forum jest nieprzyjazne" to po prostu te słowa zostaną wycięte i otrzymasz informacje o tym (trzy rogi = karny ... znasz tą zasadę ?)

To ze Ty tutaj dzielnie i wytrwale zostałeś i jesteś, też mnie ani ziębi ani grzeje.
Twoja wola - Twój wybór, zasady zaakceptowałeś zapisując się na Forum wiec będziesz się musiał do nich stosować tak czy inaczej.

:-) miłego dnia życzę

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Gru, 2009, 16:13 »
mam głęboko w nosie to forum :) taka prawda, więc wytłumacz mi, po co miałbym myśleć nad jego lepszy funkcjonowaniem, dostarcza mi informacji... to prawda, ale to wszystko. Ważny... heh na prawdę można czuć się ważnym w wirtualnym świecie? mając podpis "Admin" ^_^ hahahaha nie rozśmieszajcie mnie proszę, jednak z funkcjonowaniem forum się zgodzę, nie czytam nikogo innego, jak grupkę 20 osób, które tylko odpowiadają sobie... cóż u mnie by takie coś nie przeszło, nie stawiam na ilość, ale zamiast forum równie dobrze mógłbym w takim gronie na Ircu siedzieć i by mi nikt nie przeszkadzał. Skoro tak jest to coś w tym musi być... będąc nie będąc przelotem na forum są ci sami użyszkodnicy :)

Dyskusja? akurat teraz nie można to nazwać dyskusją,już napisałem na pw co o dyskusji myślę ;)

trzy rogi?? hm... znam zasadę kartek.... hm... jeszcze z baseball'a zasade 3 autów, ale o rogach nie słyszałem... hm...

hm... w każdym wątku w którym mi nie odpowiada coś? dużo ich by było, możemy spróbować ;) więc pomyśl czy jednak w każdym zostawiam "dyskusje" hehehe

proszę was, ja wiem że najgorzej jest powiedzieć prawdę, ale skoro da się to zauważyć, to jednak jakieś ziarnko prawdy musi być... a może mam głaskać? jak napisane zostało w którymś poprzednim poście?

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Gru, 2009, 16:19 »
.........big ale zauważ że jedyną osoba która tu się rzuca i twierdzi że jesteśmy wredni i sarkastyczni jesteś ty ........więc albo wszyscy inni użytkownicy forum ....są nie normalni albo to ty masz jakieś dziwne podejście ........zastanów się nad tym co mówisz to może w końcu dotrze do ciebie że zaczynasz się sam gubić w tym co piszesz ...........a skoro masz w nosie to forum to po co się wypowiadasz ....nikt ci nie karze ...czytaj to co cie interesuje i tyle a nie "głaszcz" ludzi którzy mają jakieś zwierze i nic o nim nie wiedzą .,....i tak nawiasem mówiąc nie maja nawet ochoty się dowiedzieć ............

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

 

Kto jakiego nicka używa na Forum a jakiego na Yahoo?

Zaczęty przez gosiakDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 4000
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2007, 22:01
wysłana przez Katrin
Zanim zaczniesz pisać posty-Czyli co o Forum wiedzieć trzeba

Zaczęty przez EbeDział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8138
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2004, 20:34
wysłana przez Ebe
Obsługa Forum - czyli kto jest kim. Rangi (ikonki) użytkowników + il. wiadomości

Zaczęty przez AndreasDział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 21302
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 17:42
wysłana przez dream*
koszo-admini czyli do kogo zgłosić się z problemami na forum

Zaczęty przez dream*Dział Sprawy Forum

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 11349
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2016, 16:25
wysłana przez dream*
Ukrywanie wiadomości przed niezalogowanymi użytkownikami forum

Zaczęty przez dream*Dział Sprawy Forum

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10150
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2016, 14:48
wysłana przez dream*
SimplePortal