28 Kwi, 2024, 00:48

* Koszatniczka - na tym forum dowiesz się wszystkiego o opiece nad koszatniczką.

Autor Wątek: Problemy oddechowe, nie je i nie pije  (Przeczytany 1639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isaka

  • właściciele koszatniczek
  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Problemy oddechowe, nie je i nie pije
« dnia: 27 Cze, 2023, 13:38 »
Hej, od paru miesięcy (dokładniej od marca) mam problem z koszatniczką...
w marcu zaczął się jej katar i początkowo dawałam jej witaminę c i zioła wzmacniające ale w ogóle nie było poprawy, więc pojechałam z nią do weterynarza i podciął jej wtedy zęby i dał antybiotyk, ale nie było żadnej poprawy, wtedy jadła jeszcze normalnie, piła i miała pełno energii bez względu na ten katar.
Z czasem było coraz gorzej i około w maju zaczęła oddychać coraz częściej buzią a nie nosem i widziałam że katar jest coraz większy (tak jakby miała wodę w nosie uniemożliwiającą jej oddychanie)
Leczenie i wizyty u weterynarza były i są cały czas kontynuowane i dostawała coraz więcej antybiotyków ponieważ po wcześniejszych w ogóle nie było poprawy ( dostawała  w zastrzykach i w płynie i nawet antybiotyk w formie inhalacji )
Ale po żadnym z nich nie widać poprawy.
Miała pobierany wymaz z nosa aby sprawdzić co to za wirus i lepiej dobrać antybiotyk, ale ten antybiotyk również nie pomógł, a żaden szczególny wirus nie wyszedł po pobraniu (jedynie bakteria którą koszatniczka ma po prostu w sobie a przynajmniej tak stwierdził weterynarz i ze to nie groźne)
Ale nadal bez względu na objawy koszatniczka jadła i pila normalnie i biegała,
jednak zmieniło się to parę dni temu.
Parę dni temu pojechałam z nią do weterynarza kolejny raz i po tej wizycie totalnie przestała jeść i pić dostała kolejne antybiotyki, ale największy problem że straciła cala energie i z dnia na dzień jest bardziej chuda
obecnie wazy 198 g a przykładowo wczoraj było jeszcze 202 g.
Podaje jej karmę ratunkową jak mogę, ale jest to strasznie ciężkie.
Jej choroba nie jest związana ani z sercem ani z płucami ponieważ miała robiony parę dni temu również rentgen który wykazał ze jest wszystko okej.
Wczoraj u weterynarza dostała kolejne zastrzyki z antybiotyku i znowu miała podcinane zęby oraz dostała kroplówkę aby wzmocnić ja trochę.
Weterynarz stwierdził ze po podcięciu zębów powinna zacząć znowu jeść ale jak na razie w ogóle nie ma poprawy.
Totalnie nie wiem o co chodzi, ale mam wrażenie ze jest coraz gorzej niż lepiej.
Nie wiem co mogłabym zrobić żeby zaczęła sama jeść może mógłby ktoś mi doradzić co to może być za choroba i co zrobić żeby skłonić ja do jedzenia?
(Wątpie że objawy są związane z wiekiem ponieważ koszatniczka ma dopiero około 3 lat)
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2023, 13:48 wysłana przez Isaka »

 

Problemy z jedzeniem, nie chce jeść, nie je, brak łaknienia, brak apetytu

Zaczęty przez kuba12Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 49927
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2011, 03:02
wysłana przez domi_nique
Moja szynszyla nie mało je i mało pije jest też wystraszona boje się!

Zaczęty przez Zard1Dział Żywienie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2840
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2022, 22:46
wysłana przez Mysza <")))/
problemy neurologiczne: powłuczenie łapkami, wyginanie grzbietu, utrata równowagi, chwilowy paraliż

Zaczęty przez Pomocy!!!Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 49965
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2010, 11:58
wysłana przez efyra
ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)

Zaczęty przez aoka30Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 41475
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2010, 15:33
wysłana przez Bożena
PRZENIESIONY: Kardiologiczna choroba Puszka i problemy z jego ząbkami

Zaczęty przez AndreasDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1560
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2015, 13:07
wysłana przez Andreas
SimplePortal