29 Mar, 2024, 15:49

Autor Wątek: Rana pooperacyjna - usunięcie oka  (Przeczytany 727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylwuszek

  • Gość
Rana pooperacyjna - usunięcie oka
« dnia: 06 Maj, 2022, 23:49 »
Witajcie,

Zwracam do Was z pytaniem, czy ktoś może przechodził przez operacje u swojej szylki i byłby w stanie mnie uspokoić zanim jutro pobiegnę z moją Szyszą do wetka.

Szysza miała usuwaną gałkę oczną 26 kwietnia. Po upływie tygodnia, zgodnie z zaleceniami lekarza zdjęliśmy jej kołnierz ochronny. Rana goiła się ładnie, nie czerwieniła się. W ten sam dzień tj. we wtorek przyjęła ostatnią dawkę antybiotyku. Przez trzy dni od zdjęcia kołnierza wszystko było w porządku aż do dziś. Rana wyglądała mniej wiecej tak, jakby ze skóry z powiek po zszyciu zrobił się wałeczek na górze (nie wiem jak to inaczej opisać). Teraz wałeczka nie ma...Rana zrobiła się wklęsła i jest zaróżowiona, w jednym małym miejscu nawet podkrwiona.

I teraz czas na pytanie, błagam nie bijcie mnie jeśli jest na maxa głupie ale...czy to możliwe, aby skóra tj. ten wałeczek po prostu odpadła od tkanki właściwej? Lub aby Szysza po prostu dziś postanowiła ją zdrapać i odpadła? Ten nadmiar skóry był pobielały (ale nie zaropiały dla jasności). Oczywiście jutro lecę z nią do wetka, ale czy być może ktoś z Was miał podobną sytuację?

 
Od rana mamy małego szynszylka! Co dalej?

Zaczęty przez msekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 237
Wyświetleń: 40598
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2015, 01:04
wysłana przez dream*
walczące szylki, rana oczka

Zaczęty przez kinga99Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1740
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2014, 09:09
wysłana przez KarolinaGliwice
Rana koło oka. Chomik

Zaczęty przez PusiaKDział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3080
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2011, 14:47
wysłana przez mimi10
Nabrzmiały palec + rana

Zaczęty przez CichaczuDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1306
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2013, 22:10
wysłana przez Basia_W
Rana pod siusiaczkiem

Zaczęty przez Szylkowa_MamaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1017
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2018, 20:55
wysłana przez Szylkowa_Mama
SimplePortal